Aké novinky nás prekvapia v septembri?
2. 9. 2021 12:10:44 | Autor: Lily, Julie

Nový mesiac, nové knihy, nové príbehy, nové lásky, nové vraždy, nové vedomosti. To a omnoho viac so sebou prináša september. Zabavíme sa a poučíme od Anny Bykovovej a jej „lenivej mamy“, Jo Nesbo nás opäť vystraší ale tentokrát poviedkami, Erikson nás opäť prekvapí tým, ako sa vyzná v ľuďoch a Jana Pronská prichádza s jej novou knihou! Slnečné dni sa končia, ale knihy vždy zahrejú pri srdci.


Žiarlivec a iné príbehy- Jo Nesbo (01.09.)

Jo Nesbo opäť prekvapuje. Ako je možné, že po toľkých knihách dokáže stále vyvolať v človeku pocit strachu, bezmocnosti a prekvapenia? V knihe Žiarlivec je detektív na stope vraha svojho dvojčaťa, podarí sa mu to? Zistí muž, prečo je v šéfovom aute manželkina náušnica? Čo sa môže nepríjemne zvrtnúť po pozvaní na svadbu? Naozaj to všetko bude mať šťastný koniec?

Obklopený neúspechmi- Thomas Erikson (01.09)

My ľudia máme jednu veľmi znevýhodňujúcu vlastnosť- potrebu mať všetko pod kontrolou a keď sa nám to nedarí, trápime sa. Život sa nedá vždy odhadnúť, čaká nás nepredvídateľné. Táto knižka vám vysvetlí, ako si poradiť s neúspechmi a pripraviť sa na ne, určiť si cieľ a ísť si za ním v jednoduchých krokoch.

Ten deň (365 dní 2)- Blanka Lipińska (07.09.)

Čo ak by vám niekto ponúkol priam dokonalý životláskou vášho života, budúcim dieťatkom, nekonečným prepychom a vlastným služobníctvom? Iba s jednou podmienkou - prežiť. V prípade Laury a jej naoko dokonalého života sa prežitie v mafiánskom prostredí stáva čoraz ťažšie. Do ohrozenia sa dostáva i jej najlepšia kamarátka Oľga. Krásy Sicílie sa teda stávajú oveľa nebezpečnejším miestom, než očakávala.

Umenie neriešiť- Sarah Knight (08.09.)

Revolučná kniha? Rozhodne áno! Ako prestať tráviť čas, ktorý nemáte, s ľuďmi, ktorých neznášate a vecami, ktoré robiť nechcete?
Jednoducho! Prečítajte si knihu od jednej z najlepších TEDtalk autorov a zistite, aké ľahké je povedať nie. Sarah Knight vás prevedie jednoduchými postupmi ako sa vyhnúť všetkým a všetkému na čo už ďalej nemáte energiu, peniaze ani čas!
Tajomstvo spokojnosti „lenivej mamy- Anna Bykovová (13.09.)

Ďalší diel z pera psychologičky, pedagogičky a mamičky, pri ktorej sa zasmejete, poučíte a konečne si oddýchnete. Ste na pokraji fyzického a psychického vyčerpania? Máte pocit, že nemáte dostatok času na seba či na domácnosť? Táto kniha vám ukáže, že ste lepšia než si myslíte, že riešenie problémov je jednoduchšie ako sa na prvý pohľad zdá a že dokážete v domácnosti vytvoriť pokojnú atmosféru, aj keď to tak nevyzerá. 
Princezná z Izmiru- Jana Pronská (21.09.)

Slovenská literatúra ponúka čoraz viac i čo sa týka historických románov. Princezná z Izmiru sa odohráva v prostredí už známych nesmrteľných bratov a Jorginej dcéry Joryny, ktorá sa začína obávať vlastnej narastajúcej moci. Nedokáže si predstaviť, že by kvôli nej prišla o všetko, na čom jej záleží. Na požiadanie čarodejnice, ktorej dôveruje, opúšťa Izmir a stretáva sa na lodi s jedným z bratov. Osud ich vznikajúcej láske nehrá do karát. Čaká na vás mágia i dobrodružstvo vo svete, kde minulosť ale aj súčasné prekážky overia lásku dvoch výnimočných duší.30 životov- Alžbeta Pňačeková (15.09.)

Prečítajte si, čo ste ešte nevedeli o Hane Hegerovej, Marekovi Brezovskom, Petrovi Pišťankovi, Rudolfovi Slobodovi či Eve Kostolányiovej a mnohých ďalších. Zistite, prečo sa Božena Slančíková Timrava nikdy nevydala, ako eštebáci trápili prvého slovenského bojovníka za práva gejov, Imricha Matyáša, a čo sa skrývalo pod maskou Jozefa Vašáryho, otca dvoch našich známych herečiek. Čakajú na vás krásne a tiež smutné príbehy, pri ktorých máte istotu, že vás prekvapia.