Náš príbeh

Vznik našej firmy bol nápadom ľudí

Nie každý vie, čo názov KNIHY PRE KAŽDÉHO s. r. o. znamená, aké tajomstvá skrýva. Čo všetko sa muselo udiať, aby ste mohli čítať tieto slová...
Presuňme sa spolu späť do našej histórie. Začínali sme pár rokov po revolúcii, v roku 1993, doslova na ulici. Ako 18-roční študenti sme popri predávaní kníh s radosťou a mladíckym oduševnením poskytovali zákazníkom rady na dobré čítanie a zároveň spoznávali ich knižné, ale aj ľudské priania. Práve takto sme si uvedomili, že pre niektorých zákazníkov sú knihy za štandardné ceny v bežných kníhkupectvách cenovo nedostupné. Rozhodli sme sa, že sprístupníme knihy každému. Predávali sme na vlastnoručne vyrobených prenosných pultoch s minimálnymi nákladmi na prenájom, ale vždy kultúrne a s úctou ku knihám. Vlastnými silami sme so zanietením predávali, zásobovali a účtovali, aby sa kniha za dobrú cenu dostala k zákazníkovi. Aj vďaka tomuto osobnému prístupu sa naše úsilie predávať knihy cenovo prístupné pre každého stalo úspešným a trvá dodnes.  

Ako sa naša ponuka kníh rozširovala, chceli sme vytvoriť aj pohodlnejšie podmienky pre našich zákazníkov. Rozumné hospodárenie, poctivá práca a túžba zlepšovať sa nás priviedli k myšlienke zrealizovať „ozajstné“ kníhkupectvo. Prvú kamennú predajňu sme otvorili v Trenčíne, v OD Prior. Nebolo to až také ťažké, pretože ľudia nás už poznali z ulíc a obľúbili si nás. Rodičia tu vždy našli darčeky pre svoje deti, dospelí čítanie na dlhé večery, deti tu objavili svoj raj na zemi plný príbehov a študenti tu našli vedomosti k štúdiu a poznanie za dostupné ceny.

Ľudia boli a naďalej sú pre nás inšpiráciou a naši verní zákazníci sa stali našimi priateľmi, našou knižnou rodinou. Túto filozofiu dodržiavame aj prostredníctvom našich zamestnancov. Majiteľ spoločnosti spomína, že zákazníci vždy vraveli: „U vás nakúpi naozaj každý!“. A presne takto vznikol náš názov – KNIHY PRE KAŽDÉHO.

29 rokov nášho pôsobenia na knižnom trhu je naozaj dlhá doba. Skutočnosť, že slečny, ktoré k nám nastúpili ako čerstvé absolventky rôznych škôl už nosia obrúčky a kupujú knižky pre vlastné deti nám ukazuje, ako sa doba mení. Priateľská a rodinná atmosféra našich kníhkupectiev sa nám vracia prostredníctvom vás, našich verných zákazníkov. Tiež otázky viacerých ľudí, prečo nemáme pobočku aj v ich meste, nás priviedli k myšlienke predaja cez internet.

Sme radi, že vám už môžeme ponúknuť tradíciu výhodného nákupu z našich kníhkupectiev aj na našom e-shope, ktorý nám zároveň umožnil poskytnúť ešte širší výber kníh. Veríme, že internetovým obchodom budeme väčším prínosom pre ešte viac ľudí. A hlavne pre tých, pre ktorých je naša kamenná predajňa príliš ďaleko.

Sme hrdí na našich 17 predajní na Slovensku, ktoré máte tak radi a je naším veľkým cieľom a výzvou preniesť túto spokojnosť a tradíciu aj na naše internetové kníhkupectvo. Veríme, že sa naša knižná rodina rozrastie aj o ľudí, ktorí nemali doteraz možnosť byť jej súčasťou a internetovým kníhkupectvom sa im priblížime.

Odteraz sú naše bezkonkurenčné ceny dostupné naozaj pre každého - aspoň v rámci tejto planéty :). 

Predstavujeme vám náš e-shop tím. :)

A takto sme sa vďaka vám rozrástli...