Augustové novinky pre každého
10. 8. 2021 10:52:00 | Autor: Lily

Aj vy ste si už prečítali rôzne články na tému „čo čítať v lete“? Pripravili sme pre vás jednoduchý prehľad najväčších noviniek tohto mesiaca, aby ste sa mohli rýchlejšie zorientovať a nemuseli brázdiť hodiny po internete. :) August vás prekvapí myšlienkami Matta McConaughey-ho, novou slovenskou fantasy a konečne dokonalým krimitrilerom!

Moje telo, môj domov- Rupi Kaur (06.08.)

Rupi Kaur prichádza s novou zbierkou básní, ktoré sa dotknú vášho srdca a preniknú do zákutí vašej duše. Ak sa vám páčili jej predošlé diela Mlieko a med, či Slnko a jeho kvety, novinka Moje telo, môj domov vás zavedie cez radosti a strasti autorky v modernom básnickom podaní. Zbierka je rozdelená do štyroch kapitol, v ktorých sa zameriava na rôzne témy ako láska, prijatie, zmena, rast či rodina a komunita. Aj keď sú básne písané veľmi intímnou formou a zrkadlia najhlbšie časti autorkinej mysle, isto sa v nej nájde mnoho čitateľov, ktorí si prešli či prechádzajú rovnakou alebo podobnou cestou života. Pamätajte, nech sa vo vašom živote odohráva čokoľvek, nikdy nie ste sami.


Sestry z Titanicu- Patricia Falvey (06.08.)

Spomínate si ešte na príbeh lode, ktorý otriasol celým svetom a jeho sfilmovaná verzia sa spomína dodnes? Novinka Sestry z Titanicu vám otvorí novú kapitolu udalostí pred a po tragickom potopení svetoznámeho parníka. Írskym sestrám Nore a Delii, ktoré sú napohľad odlišné ako oheň a voda, no spája ich hlad po dobrodružstve, sa naskytne jedinečná šanca zlepšiť si život novými možnosťami. Plavba ich už však hneď po nástupe rozdelí. Nora, ktorej sa vždy dostalo, čo si zažiadala vrátane väčšej lásky z maminej strany i ctiteľov, sa má stať guvernantkou v bohatej rodine a Delia, ktorá mala v živote menej šťastia, sa stane slúžkou. Ale tragédia zamieša karty. Vydajte sa aj vy na plavbu legendárnym parníkom spolu s hlavnými hrdinkami príbehu a prečítajte si o jeho tragickom potopení z trochu iného uhla pohľadu a o tom, aký osud čaká naše sestry.Najšťastnejší človek na zemi- Jaku Eddie (10.08.) 

Aj keď by mnohí chceli zabudnúť, ľudstvo si bude ešte dlhé roky pamätať na to, ako nespočetné rodiny postihla krutosť svetových vojen a koncentračných táborov. Stále medzi nami žijú svedkovia, ktorí si prešli neuveriteľným strachom, neistotou a obrovskými stratami svojich najbližších. Jedným z nich je i autor novej autobiografie Najštastnejší človek na zemi, dnes už stojedenročný Eddie Jaku. Po tom, ako len o vlások unikol smrti, si sľúbil, že sa bude na život každý deň usmievať. Rozhodol sa teda verejne rozprávať o svojom prežití, aby i mladším generáciám pripomenul, ako nebezpečné dokážu byť ideológie. Príbeh tohto silného a statočného muža sa dostal aj do užšieho výberu nominácií v kategórii literatúra faktu na ocenenie Indie Book Awards 2021 pre výnimočné nezávislé knihy.Životom na zelenú- McConaughey Matthew (24.08.) 

Slávne osobnosti vrátane hercov nás dokážu vďaka svojej práci nielen rozosmiať či rozplakať, ale naučiť nás aj novému pohľadu na život. Oscarový herec Matthew McConaughey vás pozýva pospomínať si s ním na jeho životné skúsenosti a zážitky prostredníctvom zaujímavých memoárov, ktoré vo vás prebudia emócie. Svoj životopis obohatil o svoj nenútený šarm, osobnú životnú filozofiu, štipku duchovna či vtipné zážitky. Táto knižka je skvelou pripomienkou, že televízne tváre majú v sebe oveľa viac, než len herecký talent. Matthew tvrdí, že každá červená i oranžová na semafore sa raz zmenia na zelenú a je dôležité vytrvať, nevzdávať sa. Miluje život a o túto lásku sa chce podeliť i so svojimi čitateľmi.English for Everyone Junior: Angličtina pre deti- Booth, Ben Francon Davies Thomas (24.08.) 

Vedieť po anglicky je v dnešnom svete priam nutnosť. Aj keď predošlé generácie ju až tak nepotrebovali, dnes tento jazyk vidíme úplne všade. Nielen pri cestovaní, ale aj pri práci či dokonca surfovaní na internete. Uľahčite toto svojim deťom a začnite ich učiť už od malička. Táto kniha ponúka zábavnú formu prostredníctvom obrázkov a základnej slovnej zásoby v kombinácii s pracovným zošitom v jednom.
Dcéra zimy- Vladimíra Šebová (27.08.) 

Fantasy sa dostáva do popredia čoraz viac. Určite by každý vedel vymenovať aspoň zopár svetoznámych titulov, aj keď nemusí byť priamo fanúšikom tohto žánru. Dcéra zimy je mrazivou slovenskou novinkou, s hrejivým srdcom kedysi obyčajnej, ľudskej, sedemnásťročnej Moreny. Dnes ju ľudia volajú mnohými menami a je klasickou súčasťou slovanskej mytológie. Mnohí sa jej boja alebo ju nenávidia a poniektorí ju dokonca uctievajú. Aký je ale príbeh z jej pohľadu? Aké sú jej myšlienky a pocity z toho, že už len spomenutie jej mena spôsobí človeku husiu kožu? Ponorte sa do výnimočnej slovenskej fantasy inšpirovanej históriou našich predkov.Hrana- Nesser Hakan (31.08.) 

Pre milovníkov napätia prinášame strhujúci krimitriler zameraný na postavu komisára Van Veeterena, ktorého si zločin nájde aj na dovolenke. Jeho novou úlohou je vypátrať vraždu dvoch obetí, medzi ktorými na prvý pohľad neexistuje žiadna spojitosť. Jediný fakt, o ktorý sa môže oprieť je, že smrteľným nástrojom bola sekera. Všetko sa začína ešte viac komplikovať, keď sa novou nezvestnou stane Van Veeterenova kolegyňa, ktorá bola mladým detektívnym talentom. Nášho hrdinu teda čaká nebezpečná cesta pátrania pripomínajúcu partičku šachu, v ktorej môže byť každý ťah tým posledným.