Augustové novinky pre najmenších
10. 8. 2021 15:49:49 | Autor: Lily

Už máte vymyslené, ako skrášliť deťom posledný prázdninový mesiac? :) Pripravili sme pre vás najjednoduchšiu možnosť ako zistiť, čo by sa im páčilo. Knižky vždy boli a vždy budú najlepším výberom na skrášlenie akejkoľvek chvíle.

Miška a jej malí pacienti 8 (03.08.)

Mnohí z nás sa ako malí hrávali na lekárov či veterinárov a liečili sme zranených plyšákov či bábiky. Je toto obľúbenou hrou aj vašich ratolestí? Malá Miška prichádza s ôsmym pokračovaním príbehov zo svojej veterinárnej kliniky v korune košatej lipy. Tentokrát sa jej pacientom stáva malý drozd, ktorý sa potrebuje dostať do bezpečia od hladného kocúra. To však nie je všetko. Pomoc potrebujú aj salamaderstratené medvieďa, ktoré stretne na výlete v Beskydách.
Písmenká z abecedy (09.08.)

Páčila sa vašim najmenším knižka Zvieratká z abecedy? Známa autorská dvojica Ivona Ďuricová a Adrián Macho prinášajú novú zábavu pre vašich drobcov v podobe veselých básničiek a obrázkov, pomocou ktorých sa naučia písmenká hravou formou kľudne aj skôr, ako sa s nimi oboznámia pri nástupe do školy. Učenie hrou je predsa tým najprirodzenejším spôsobom!
Elin čarovný náramok 5 (10.08.)

Jessica Ennisová-Hilleová, držiteľka zlatej olympijskej medaily prichádza s piatym pokračovaním pútavej série pre deti o Ele, ktorá si zhmotní všetky želania pomocou svojho čarovného náramku. Aj v tomto diele ju čaká neobyčajné dobrodružstvo, tentokrát v strašidelnej hodinovej veži, takže bude potrebovať všetku silu svojho náramku a veľkú dávku odvahy.

Oceán v kocke (10.08.)

Oceány našej Zeme obsahujú mnohé neprebádané tajomstvá. Niektoré z nich sa už však podarilo odhaliť. Táto nová rodinná encyklopédia obohatí vás i vaše deti o zaujímavé poznatky zo sveta rozmanitých živočíchov, ako prežívajú v neľútostných hĺbkach i plytčinách, ako lovia, rozmnožujú sa. Dozviete sa, aký prínos má oceán pre bežný ľudský život ale i aký vplyv naň máme my.
Holubia agentúra špliecha do útoku (17.08.)

Holuby vidíme takmer všade, hlavne vo väčších mestách. No čo ak sa len tvária, že ich jediným záujmom sú iba omrvinky z rožkov? Ak sa aj vám zdalo, že akosi podozrivo nájsť ich hliadky takmer na každej ulici a snažia sa tváriť nenápadne no akoby čosi skrývali, máte úplnú pravdu. V pokračovaní Holubej agentúry sa dozvedáme ďalšie príbehy našej partie operencov, o tom ako podzemný démon vysuší všetku vodu v meste, neznámy vtipkár si na pláži začne uťahovať zo zvieratiek a mesto pokryjú záhadné bodky.Mysli ako génius (20.08.)

V našej histórii i súčastnosti máme veľa výnimočných osobností, ktoré ovplyvnili pokrok ľudstva v rôznych oblastiach. Spoznajte vybraných najznámejších 27 z nich, medzi ktorých patria umelci, vedci, myslitelia ale aj spisovatelia. Zistite, aké metódy používali, ako sa pomocou hier a rozličných aktivít môžete k nim priblížiť, podporiť svoju tvorivosť a inteligenciu. Touto knižkou obohatíte o zaujímavé fakty nielen svoje deti, ale i seba.
English for Everyone Junior: Angličtina pre deti (24.08.) 

Vedieť po anglicky je v dnešnom svete priam nutnosť. Aj keď predošlé generácie ju až tak nepotrebovali, dnes tento jazyk vidíme úplne všade. Nielen pri cestovaní, ale aj pri práci či dokonca surfovaní na internete. Uľahčite toto svojim deťom a začnite ich učiť už od malička. Táto kniha ponúka zábavnú formu prostredníctvom obrázkov a základnej slovnej zásoby v kombinácii s pracovným zošitom v jednom.
Toto je nindža mačka a krádež korunovačných klenotov (25.08.)

Knihy o vyšetrovaní rôznych zločinov a záhad majú veľkú popularitu u veľkých aj malých. Mačka Toto je nebojácny nindža ktorý sa púšťa do svojej ďalšej misie. Po tom, čo sa diamantový obojok nevyčísliteľnej hodnoty prepadne pod zem, padne obvinenie práve na Toto a jej šéfa Larryho. Vyšetrovanie sa tým pádom veľmi skomplikuje, pretože na úteku je riešenie záhady oveľa ťažšie. Kto za tým všetkým stojí? Podarí sa spravodlivosti znovu zvíťaziť?
Od rozprávky k rozprávke: Labková Patrola 3 (27.08.)

Príbehy Labkovej patroly pozná dnes asi každé dieťa. Našich štvornohých hrdinov čaká ďalší zásah, v ktorom budú musieť zachrániť snowboardové preteky, pomôcť stratenému drakovi a taktiež sa dozviete, čo si zažili počas dobročinného športového dňa v Adventure Bay.

Petronela Jabĺčková 4 (31.08.)

Počuli ste už o čarodejnici, ktorá býva v jablku? Veru tak, je ňou Petronela Jabĺčková. V náplni práce má starosť o jablone a s príchodom jesene sa naozaj nenudí. No čo sa nedozvie - pekár Dengľoš jej chce celú záhradu zničiť a postaviť tam parkovisko! So svojimi priateľmi sa chystá vymyslieť rôzne spôsoby, ako pekárovi jeho zákerný plán prekaziť, pričom jej pomôžu okrem iného aj kúzla. Zamávajte svojím čarodejným prútikom a pomôžte Petronele zachrániť situáciu.