Bezmocná – Dominika Wurll
22. 7. 2022 9:24:52 | Autor: Michaela Beňová

Slovenská knižná tvorba ma neprestáva prekvapovať. Prekrásne obálky, reedície kníh, pútavé názvy a silné postavy. Inak to nebolo ani pri knihe Bezmocná od slovenskej autorky Dominiky Wurll. V tejto knihe autorka rozoberá silné témy a prináša nevšedné osudy mladých, ako aj starších ľudí. Túžite po silnom emočnom rozpoložení? Ste na správnom mieste, a preto si po prečítaní tejto recenzii zaobstarajte túto knihu, pretože tento príbeh si rozhodne chcete prečítať a nesmiete si ho nechať ujsť!

Lenka má naplánovanú celú budúcnosť. Úspešne ukončiť strednú školu a následne odísť pracovať na Cyprus. Tam rozhodne zarobí viac, ako na Slovensku. Potom niekedy po tridsiatke deti. Momentálne žije len so svojou mamou a starkou. Bez chlapov, no nič im nechýba. Mama sa už niekoľko rokov utápa v žiali a veľa času trávi doma. Lenka sa ju snaží prehovoriť, aby si našla prácu a začala konečne žiť. Starká, tá si užíva každú chvíľku svojho života. Lenkine osemnáste narodeniny oslávi spoločne s jej najlepšou kamarátkou Mimou v bare. Cestou domov narazí na Riša. Pekného chalana, ktorý je síce starší, ale vie o živote toho viac. On sám žije so svojou mamou, ktorej ostávajú posledné dni na tomto svete. Rišo a Lenka si padnú do oka a trávia spolu čoraz viac času. On pracuje a stará sa o svoju mamu, zatiaľ čo ona dokončuje posledný rok na strednej. Ich vzťah sa prehĺbi do niečoho silného a vážneho. Vyzerá to tak, že ich nič nerozdelí, až do osudnej noci. Lenka zažije traumu, ktorá ju bude sprevádzať do konca života. Čo sa jej stalo? Nuž, odpoveď nájdeš v knihe. Podarí sa Lenke dosiahnuť všetky stanovené ciele,lebo sa to predsa len zmení?

Bezmocná mi prirástla ku knižnému srdcu. Tento príbeh bol skvelý práve v téme, ktorou sa autorka zaoberala. Nejdem prezrádzať viac, dočítate sa sami. Autorka vytvorila skvelé knižné postavy pochádzajúce z reálneho sveta, pretože to, čo sa v knihe udialo, môže postihnúť každého jedného z nás. Príbeh som si užívala plnými dúškami a prečítala som ho veľmi rýchlo, pretože som sa potrebovala dozvedieť, ako sa vyvinie život hlavnej hrdinky Lenky. Silná hrdinka, silná túžba a nekonečná láska. Toto všetko, ale aj omnoho viac, obsahuje kniha Bezmocná. Síce tento príbeh nie je ružovou prechádzkou, ale reálnou udalosťou, ktorá odzrkadľuje dnešný svet, ja som si Bezmocnú extrémne užila. Túto knihu odporúčam ako vhodnú oddychovú jednodielovku pre každú ženu z každej vekovej kategórie. Romantika, žiaľ, silná láska, ale aj sklamanie, či obeta a mladícka nerozvážnosť. Toto vás čaká, keď sa začítate do knihy Bezmocná.