Elaia- Hana Repová
22. 1. 2024 13:28:23 | Autor: @kristy.books

Rodina je dôležitou súčasťou života človeka. Každý z nás túži mať niekoho blízkeho, kto ho bude milovať, na koho sa môže vždy spoľahnúť, komu sa môže vyplakať na pleci, zveriť sa so svojimi trápeniami i radosťami a podobne. Áno, žiadna rodina nie je dokonalá, v každej sa občas vyskytnú nejaké nezhody a sváry, no bez nej by to proste nebolo ono.

            Hanu Repovú asi netreba veľmi predstavovať. Táto obľúbená autorka si získala srdcia slovenských čitateľov a čitateliek viacerými knihami, napríklad Boh plače potichu 1 a 2, Ak mi dovolíš, Ak mi odpustíš, Pravda o nás dvoch či Nestrať mapu k svojmu srdcu. Niektoré z jej kníh boli dokonca preložené do češtiny a nemčiny. V posledných rokoch autorka postupne vydávala sériu Súkromné problémy, ktorej jednotlivé časti nie sú mená súrodencov zo Žltého domu či sestier z gréckej strany rodiny. Koncom minulého roka vyšiel posledný, šiesty diel tejto série nazvaný Elaia.

            Autorka je pre mňa stávkou na istotu. Vždy dostanem príjemný romantický príbeh, ktorý ma zahreje pri srdci a inak tomu nebolo ani pri tejto novinke. Elaia je príbeh o hľadaní seba samého, nových začiatkoch, rodine, vyrovnávaní sa s minulosťou a samozrejme, o láske. Autorkin štýl písania mi sedí. Elaiu som v podstate zhltla na dve posedenia, vôbec som si neuvedomovala, ako rýchlo mi utekajú stránky pod prstami. Keď sa už raz do príbehu začítate, len ťažko sa od neho dokážete odtrhnúť. Za seba môžem povedať, že to bola jedna z najlepších častí z celej série.

            Elaia bola priateľská a dobrosrdečná, no zároveň trochu utiahnutá mladá žena, ktorá nemala ľahké detstvo a dospievanie. So svojimi súrodencami si prešla niečím, čo by nemalo zažiť žiadne dieťa, takže sa nemožno čudovať, že jej minulosť sa na nej výrazne podpísala. Bola to sympaťáčka, ktorú som si pomerne rýchlo obľúbila. Držala som jej palce, nech konečne nájde, čo hľadá, po tom všetkom si zaslúžila svoj kúsok šťastia.

            Už v predchádzajúcej časti došlo k určitej udalosti, ktorá nám napovedala, kto bude tým vyvoleným, ktorý si uchmatne srdce našej hrdinky. Tento muž sa nám nepredstavil zrovna v najlepšom svetle a priznám sa, že v niektorých momentoch mi dvíhal tlak a zaslúžil by si jednu výchovnú, no čím viac sme ho spoznávali, tým viac som ho dokázala pochopiť, až si nakoniec získal moje sympatie.

            Romantická linka sa začala výraznejšie rozvíjať až trochu neskôr, ale to mi vôbec nevadilo. Títo dvaja mali medzi sebou celkom komplikovaný vzťah, o to viac som si užívala, ako si k sebe hľadali cestu a postupne sa zbližovali.

            Samozrejme, že nesmeli chýbať ani súrodenci z predchádzajúcich častí. Autorka vždy dokázala ich príbehy pekne prepojiť a mňa potešilo, že som tak mala možnosť vidieť, ako sa im darí aj po určitom časovom odstupe. Priznám sa, že mi za nimi bude smutno, predsa len, prežili sme s nimi dlhý čas. Na druhej strane sa zasa teším na autorkine nové knihy a som veľmi zvedavá, s čím príde nabudúce.