Encyklopédia zvierat, alebo ako sa Riško a Zuzka stretávajú s novými zvieratami
16. 9. 2021 12:25:40 | Autor: Zuzka

Ruku hore, kto počas leta navštívil Zoologickú záhradu alebo spoločne s rodičmi zavítal na nejaký salaš s ovečkami, či farmu! Aj Riško a Zuzka priam zbožňujú zvieratká. Niekedy sa na ne dokážu sústredene dívať hodnú chvíľu a musím prezradiť, že sa tiež celkom zaujímajú o to, kde dané zvieratko žije, ako vlastne jeho život vyzerá, prípadne čím sa živí. 

Pre všetky rovnako zvedavé deti tu máme odporúčanie na skvelú knihu s názvom ENCYKLOPÉDIA ZVIERAT. Tá už od prvej chvíle zaujme rôzne vekové skupiny pútavým obalom. Na ňom sú vydarené fotografie vybraných živočíchov a tvorcovia v jej obsahu sľubujú ďalších 600 záberov. Fotky sú autentické a deti pri ich prezeraní vidia rôzne živočíchy viac zblízka, než v ZOO. A mnohé z nich možno ešte ani nikdy nevideli. :)


ENCYKLOPÉDIA ZVIERAT je kniha, ktorú odporúčam všetkými desiatimi. 3-ročnú Zuzku ešte informácie o zvieratách tak veľmi nezaujímajú. S nadšením si ale prezerá zaujímavé fotografie a ja ako jej mamka som hrdá, keď vie bez váhania pomenovať surikaty, alky, mangustu, mravčiara, či iné zvery, s ktorými sa bežne nestretávame. Riško je, podobne ako mnohí predškoláci a školáci, svetom zvierat fascinovaný. Odporúčam ale rodičom, aby si túto knihu prezerali a čítali spolu s deťmi. Garantujem vám, že rozšíri aj vaše obzory, a často si položíte otázku – To vážne?!


Táto vydarená encyklopédia obsahuje základné informácie o živočíchoch žijúcich v rôznych kútoch sveta. Farebnými sekciami sú od seba rozlíšené zvieratá žijúce v afrických savanách, na slnečnej púšti, v tropických pralesoch, vo vysokých horách, v krajine večného ľadu, v mori a na pobreží, na brehoch jazier a riek, na prériách a stepiach, v listnatýchihličnatých lesoch, na dedine, v záhradách, či v našich bytoch.   

Každý zo živočíchov má na svojej strane, prípadne dvojstrane, minimálne dve fotografie, na ktoré budú zrejme s úžasom pozerať aj mnohí dospelí. Text pri nich nie je zbytočne dlhý, avšak obsahuje všetky dôležité informácie. Čitateľ sa dozvie rôzne špecifiká daného živočícha, oboznámi sa s tým, čím sa živí, ako loví svoju potravu a tiež i to, ako sa rozmnožuje. Súčasťou knihy sú aj základné schémy rozdelenia živočíšnej ríše. 

Táto kniha je dokonalým sprievodcom do živočíšnej ríše. Podľa mňa má svoje miesto v knižnici každej rodiny. A nik, kto ju otvorí, to neoľutuje. :)