Christina Lauren- Hriešna záležitosť
15. 11. 2021 9:38:01 | Autor: @books.collection

Vtipný Deň sa nemohol začať horšie... hrozný milenec a pred dverami váš bývalý manžel. Spomienky na divoký víkend v Las Vegas vás prevalcujú a vy sa s tým musíte vysporiadať. Najmä, ak sa vaše cesty s tým hlupákov stále krížia. Druhý diel Wild šašo je sám osebe príbehom, ktorý sa dá čítať a je pre tých, čo sa chcú zabaviť.

Autorku Christinu Lauren vám určite nemusím predstavovať. Ak však náhodou netušíte, o kom vám idem najbližších pár riadkov písať, niečo vám o nich predsa len prezradím. 

Christina Lauren je pseudonym pre autorské duo, ktoré píše fikciu pre mládež (teda Young Adult) a aj romanticko-erotické novely. Ja som mala možnosť prečítať si od týchto skvelých autoriek v jednom, knihu s názvom Hriešna záležitosť

Táto kniha je druhou knihou v sérii Wild Seasons. Áno, jednotku som nečítala, no to vôbec v tomto prípade neprekáža. Sériu tvoria 4 knihy, avšak, každá kniha je z pohľadu niekoho iného. 4 chalani a 4 baby. Dvojice, ktoré sa na spontánnom výlete v Las Vegas zosobášili a ich manželstvá trvali rôzne dlho. Niektorí podali o rozvod hneď po vytriezvení, iní zasa ostali spolu doteraz.

Harlow a Finn patria do tej prvej skupiny. Obaja si užili nezabudnuteľne dlhú noc, ale hneď na druhý deň tento čin anulovali. Manželstvo z opitosti, ktoré nemalo až také strašné následky, no predsa. Vôbec sa nepoznali, nevedeli nič jeden o druhom, ale aj tak spolu skončili pred oltárom a v jednej posteli. Čistá fraška. Rozhodli sa ísť svojou cestou a už nikdy sa nechceli vidieť. Čo však spravia, keď ich najlepší kamaráti sa navzájom poznajú a stretávajú sa? Neostáva im nič iné, len to nejako zvládnuť.

Harlow sa dozvie zdevastujúcu správu o zdravotnom stave svojej matky a nevie to spracovať. Snaží sa tu byť každodenne pre ňu, no matke to nepomáha. Pošle ju radšej za priateľmi, nech zabudne na niektoré myšlienky a nájde nové. Nech si užije a strávi aspoň večer bez starostí. 

Nečakane sa v živote Harlow znova ocitol bývalý manžel Finn. Ich spomienky sa obnovujú a cítia túžbu, ktorá ich k sebe ťahá. Nechápu tomu, najradšej by sa nestretli, no nepoprú svoje hlboko ukryté city. Uzavrú dohodu. Kým je Finn tu, budú si spoločne krátiť dlhé nočné chvíle. Žiadna láska.

Nastane chvíľa, kedy pochopia, že už ide o viac. Priznajú si to a všetko vyzerá krásne a reálne až do chvíle, kým to obaja nepokazia. On odchádza naspäť do Kanady a ona ostáva tu. Obaja sú z iných svetov a nebude im to spoločne fungovať. Iba že by našli kompromis, aj keď... 

Pokašle sa to ešte viac, keď Harlow za jeho chrbtom vybavuje pre Finnovu firmu finančnú pomoc. Finn to nezoberie ako si ona myslela a bez akéhokoľvek slova odcestuje späť domov. Harlow vie, že to pokašľala, ale ani on si to nedal celé vysvetliť. Rozíde sa tento pár? Podarí sa im byť spolu a odpustiť si navzájom? Na tieto otázky Vám zodpovie samotný erotický príbeh

Mne sa tento pár veľmi páčil. Vtipní, rodinne založení ale obaja mali iné zmýšľanie. V knihe je pekne opísané, ako my, ženy, chceme všetkým pomáhať aj bez toho, aby sme sa dotyčného opýtali, či našu pomoc potrebuje. My sme už raz také, ani ja nie som výnimka. Okrem toho som zbožňovala všetky postavy, ktoré sa v príbehu objavili a pri knihe som si dokonale oddýchla. 

Táto Hriešna záležitosť je stvorená na jesenné večerné čítanie. Užijete si to minimálne tak, ako ja??.