Iba sekunda- J. Levinski
5. 1. 2024 11:24:30 | Autor: @adelka_books

Život môžeme mať do detailov naplánovaný. Môžeme snívať o tom, ako dokončíme školu, začneme pracovať a založíme si rodinu. Potom nám osud prinesie do života priateľa z detstva, ku ktorému začneme časom cítiť niečo viac. Zdá sa nám, že všetko sa deje tak ako má. Avšak, niekedy stačí iba sekunda a všetko sa odrazu zosype ako domček z kariet. A my rozmýšľame, že ak by sme v danej chvíli reagovali inak, nemuselo to tak dopadnúť. Avšak, čo sa má stať, sa stane. O tomto rozpráva emotívny príbeh Niekedy stačí iba sekunda, ktorý nie je klasické romantické klišé, ale odzrkadľuje reálne vzťahy z bežného života.

Wafley a Sirius sa v knihe Iba sekunda opäť stretnú po 4 rokoch.  Spája ich spoločná minulosť. On je úspešný hokejista, ona je baletka. Obaja chodia na vysokú školu a plnia si sny. Keď sa konečne  dajú dokopy zistia, že sa obaja zmenili. Dokážu sa preniesť cez nástrahy, ktoré im dá osud do cesty? Je ich láska dostatočne silná?

Postavy autorka vytvorila reálne, bez príkras. Sirius bol aj arogantný aj výbušný. Najlepšie sa cítil na ľade. Myslím, že ho poznačila minulosť tým, že nemal mužský vzor v tínedžerskom veku. Avšak, mal aj svetlé chvíľky, kedy som sa skoro doňho zaľúbila. Lenže, potom sa zachoval ako kretén. Mala som z neho rozpoltené pocity. Sirius mal tajomstvo, ktoré som nevedela do poslednej chvíle rozlúštiť.

Wafley bola dosť hysterická, hašterivá, žiarlivá a podozrievavá. Milovala tanec. Bola poriadkumilovná. Mala pekný vzťah s mamou.  Jej správanie sa mi vôbec nepáčilo. Dala by sa prirovnať k reálnym ženám. Prišla mi niekedy aj naivná.

Conor bol mafián, ktorý sa snažil Siriusa zlákať na svoju temnú stránku. Prekvapilo ma zapojenie mafie do príbehu. Vydieral ho.

Ich vzťah bol ako na horskej dráhe. V jednej chvíli sa milovali, v druhej hašterili. A moje sympatie k nim sa veľakrát menili. V istých momentoch som ich chcela objať, no o chvíľu som im mala chuť vylepiť. Chápala som, že sú mladí, no vo svojom veku by sa už nemuseli správať ako pubertiaci. Občas som pochybovala o ich citoch.

Najviac si ma získali Dan a Leticia. Počas čítania som si priala, aby skončili spolu. Obaja boli vyspelí a premýšľali racionálne.

Ten koniec mi zovrel srdce. Vôbec som taký koniec nečakala a rada by som vedela, ako budú ich osudy pokračovať.

Niekedy stačí iba sekunda poukazuje na to, že v žiadnom vzťahu to nie je ideálne a mali by sme sa snažiť o kompromisy. Láska predsa nie je len o pekných chvíľach. Je aj o problémoch, ktoré sa musíme naučiť spoločne vyriešiť.

Celkový príbeh hodnotím ako výborný a originálny. Mrzí ma, že kniha nezaujala väčší počet čitateľov, pretože si to zaslúži.