Kategórie
Končí sa to nami
15. 7. 2019 14:19:56 | Autor: Kotlárová

Lily si v detstve vytrpela svoje. Po otcovej smrti opúšťa rodný Maine a usádza sa v Bostone, v meste, kde je všetko lepšie. Aspoň tak jej to kedysi tvrdil Atlas, Lilina spriaznená duša a prvá láska. V Bostone spoznáva ambiciózneho lekára Ryla, no ten sa jej v slabej chvíli prizná, že má averziu k vzťahom, prioritou je kariéra a rodina uňho nemá miesto. Ryle však nedokáže pustiť červenovlásku z hlavy, a tak svoje zásady poruší. Lilin život sa konečne dostáva do správnych koľají, no keď si myslí, že nemôže byť šťastnejšia, pocíti tvrdý úder. Lily si v mladosti písala denník. Po rokoch sa začíta do svojich zápiskov o Atlasovi a rodinnom trápení, čím otvorí staré rany. No občas je aj bolestná spomienka dobrá, najmä ak človeku vo vhodnej chvíli pomôže správne sa rozhodnúť. Končí sa to nami je výnimočná kniha. Autorka pri písaní siahla do vlastných bolestných spomienok a zvečnila okamihy, ktoré by najradšej zo svojho života vymazala. V prvom rade však v tomto odvážnom a hlboko osobnom románe vyrozprávala dojímavý a nezabudnuteľný príbeh lásky.

Príbeh rozpráva o Lily, ktorá vyrastala v rodine, kde bol pojem harmónia cudzí. Lily je už dospelá, konečne začína byť šťastná a jej život je skvelý. Potom sa stane niečo, čo to zmení.

O autorke Colleen Hooverovej som počula veľa. Toto je síce moja prvá knižka od tejto spisovateľky, no som si istá, že nie je posledná. Jej štýl písania je skvelý, postavy opísala tak reálne, boli tak silné... Knižka začína ako klasický príbeh, ktorý sa postupne vyvinie v nádherný, no hlavne silný príbeh, ktorý ma pohltil a nenudila som sa ani chvíľu. Veľmi sa mi páčil denník hlavnej hrdinky, ktorý bol do knižky zakomponovaný tak, že sme sa dozvedeli o minulosti Lily. Knižku by si mal prečítať každý sám. Nech si opäť raz pripomenieme, že život nie je len prechádzka ružovou záhradou. O to viac ma prekvapilo, keď som sa dozvedela, že kniha je inšpirovaná životom autorky. 


Knihu Končí sa to nami nájdete tu.