Lars Kepler- Zrkadlový muž
2. 9. 2021 8:16:18 | Autor: Detektívne Očko

Manželia Ahndorilovci, vystupujúci pod pseudonymom Lars Kepler, opäť prichádzajú na scénu - a musím povedať - v ešte väčšej paráde. Neskutočne prepracované ôsme pokračovanie série o detektívovi Joona Linnovi, ktorý sa aj napriek prehováraniu vlastnej dcéry zamotá do prípadu zavraždeného dievčaťa. Roky stratené dievča nájdu obesené na detskom ihrisku uprostred Štokholmu a náš hlavný hrdina sa opäť zamotá do spleti udalostí s rýchlym spádom a nečakanými zauzleniami. 

Ak svedok prehovorí, potrestajú nevinného 

Už prvé tri strany knihy Zrkadlový muž ma nenechali chladnou a okamžite vtiahli do tohto šialeného dobrodružstva. Záhadné zmiznutia, prelínanie s minulosťou, nevyriešené účty, prešľapy a ututlávané skutočnosti. 

To, že miestami som zabudla dýchať a kapučíno na mojom stole ostalo nedotknuté, svedčí o tom, ako rýchlo si vás Kepler získa a vďaka skvelému štýlu písania nenudí ani na jednej strane. Neustále sa niečo deje a knihu je prakticky nemožné zavrieť pretože každá kapitola skončí natoľko napínavo, aby ste začali čítať ďalšiu. Možno sa zo začiatku budú niektorí strácať v postavách pretože ich je viac, no skúsený čitateľ detektívok a trilerov bude počas čítania Zrkadlového muža ako ryba vo vode

Kniha sa aj napriek ťažšie čitateľným úsekom, ako sú nechutné scény alebo občasné príliš podrobné priblíženie nepríjemných situácií, číta rýchlo, sama som ju prečítala za jeden večer. Zrkadlový muž mi miestami veľmi silno pripomínal „fitzekovské“ knihy a zachádza do rôznych psychologických odvetví, ktoré sú založené na reálnych poznatkoch. Pokiaľ máte aspoň štipku empatie, určite vás prekvapí ako skvelo vás dokázal Kepler zmanipulovať a len jednou vetou prinútiť neznášať alebo milovať určitú postavu. Najintenzívnejší pocit, ktorý u mňa osobne prevládal počas celej knihy nebol stres, strach alebo smútok. Bol to hnev. Obyčajný ľudský hnev, ktorý kvôli prepracovaným a podrobným opisom situácií a postáv bude vo vás pulzovať a bublať ako magma vo vnútri sopky. A napokon vybuchne. Na posledných stranách. Za to vám ručím.