Pravda o nás dvoch – Hana Repová
23. 3. 2022 8:29:21 | Autor: @books.collection

Slovenskú autorku Hanku Repovú snáď nemusím nikomu predstavovať. Jej prvotina, Boh plače potichu, si získala srdcia mnohých čitateliek a inak to nie je ani s knihou Pravda o nás dvoch. Táto kniha priamo nadväzuje na duológiu Boh plače potichu, ale tentokrát rozvíja príbeh doktora Matthiasa Hoffmana a okrajovo sa dozvedáma informácie aj o jeho najlepšom priateľovi Jensovi.

Matthias to v živote nemal jednoduché. Jeho otec bol jeden nepríjemný človek, ktorý dni trávil s alkoholom a veľa ľudí nemal v láske. Protivili sa mu hlavne Turci. Strpčoval život susedom, najmä malej Níl. Matthias sa však do nej zahľadel. Za všetku cenu jej chcel pomôcť a aspoň ako tak spríjemniť dni. Ona ho však veľmi neregistrovala, až kým sa im obom jeden večer nezmenili životy. 

Matthias vyštudoval medicínu, osamostatnil sa a začal nový život. Do osudného dňa si myslel, že jeho láska z detstva nežije, až kým ju nevidel na vlastné oči. Ona si ho však nepamätala. Len akési útržky. Dokážu títo dvaja k sebe ešte nájsť cestu? Odpustí mu všetko, čo sa jej v detstve prihodilo? Matthias má aj niekoľko tajomstiev, hriechov, za ktoré sa cíti veľmi zle a najradšej by vrátil čas a všetko napravil. No niektoré veci by sa ani napraviť nedali. Keďže sa nemal komu zdôveriť, svoje myšlienky a pocity vypísal na papier. Spravil z toho príbeh podľa skutočných udalostí. Lenže príbeh sa dostane do nesprávnych rúk a všetko pokašle.

Jens, najlepší priateľ Matthiasa už nevládze žiť. Silné lieky, ktoré tlmia jeho bolesť, nie sú to správnou cestou a dobre to vie aj on. Lenže na vozíku to nemá vôbec ľahké. Keď sa spozná s Monikou, jeho doterajšie pocity a činy sa zmenia. Rozhodne sa podstúpiť nebezpečnú operáciu. Čo ak sa však všetko pokazí? Matthias a Jens to nemajú jednoduché, no snažia sa. Obaja si chcú nájsť ženu svojho života. Niekedy to ale nie je ľahká cesta.

Hanka ma ani tentokrát nesklamala. Silný príbeh, silné postavy a ich osudy. Táto pani spisovateľka to so slovami vie. Mňa si tento príbeh získal a verím, že si získa aj teba. Pravdu o nás dvoch odporúčam všetkými desiatimi. Do tohto príbehu sa vžijete a budete odhaľovať skutočnú pravdu zároveň s postavami.