Romantické novinky na zahriatie
5. 10. 2021 13:34:08 | Autor: Lily, Julie

Predstavte si padajúce lístie za oknom, vy sedíte v pohodlnej posteli a čítate si príbehy, ktoré vás odnášajú na rôzne miesta, zatiaľ čo slniečko na vás príjemne svieti. Môžete sa pritom nachádzať napríklad v tajomnom Izmire od Jany Pronskej, alebo poďte s nami do medzisveta a zistite niečo o magickej Polnočnej knižnici, ktorá čaká na každého. Alebo sa chcete dať dokopy so svojím protikladom v príbehu Lov? Zistiť, aké je to v posteli s vašim Rivalom? Zakukliť sa vo svojom obchodíku s knižkami? Alebo zistiť, aké to bolo v čase hospodárskej krízy? Október je plne pripravený pre vaše sny.


Obvinená- Lucia Sasková (12.10.)

Miesto, ktoré je pre mnohých veľkým tabu a väčšina o ňom počuje len zo správ alebo príbehov. Prečítajte si o návšteve psychiatrie očami Lucie Saskovej v napínavej detektívke, kde sa hlavná hrdinka ocitá a ani sama zo začiatku nevie, či tam naozaj patrí alebo nie. Má síce ťažkosti s panickými záchvatmi, depresiou, agresivitou či strachom z ľudí, no aj napriek strate pamäte jej obvinenie z vraždy príde akosi príliš. Stojí proti nej strata pamäte. Keby si tak vedela spomenúť! Aby toho nebolo málo, pod svojím oknom v noci vídava záhadného muža. Má niečo spoločné s tým, ako sa na psychiatriu dostala? Z miesta odkiaľ niet úniku, sa snaží nájsť cestu von a zároveň dokázať svoju nevinu. Podarí sa jej to, aj keď je už medzi lekármi považovaná za nezvládnuteľnú?
Rivali- Vi Keeland (18.10.)

Naša hlavná hrdinka je prirodzeným rivalom so svojím kolegom Westonom, ktorý ju napriek všetkému akosi príliš priťahuje. Ich spory však siahajú ďaleko, do generácie oboch starých otcov a ich nešťastnej láske k žene, s ktorou obaja spolupracovali a ktorá ich nakoniec aj tak opustila obidvoch. Síce si obaja neskôr našli nové partnerky a založili si rodiny, rivalita vzniknutá kvôli jedinej žene im ostala. Ich stará láska im však po smrti zanechala nádherný luxusný hotel, aby sa konečne po toľkých rokoch udobrili a našli spoločnú cestu. Čo sa nakoniec príliš nepodarilo a spory pokračovali i v ďalšej generácii a prežili až do súčasnosti, kde sa zaoberáme životmi našich hlavných hrdinov, pričom majú na riešenie svojich konfliktov netradičnú metódu. Najlepšie sa im udobruje v spoločnej posteli.Princezná z Izmiru- Jana Pronská (19.10.)

Slovenská literatúra ponúka čoraz viac i čo sa týka historických románov. Princezná z Izmiru sa odohráva v prostredí už známych nesmrteľných bratovJorginej dcéry Joryny, ktorá sa začína obávať vlastnej narastajúcej moci. Nedokáže si predstaviť, že by kvôli nej prišla o všetko, na čom jej záleží. Na požiadanie čarodejnice, ktorej dôveruje, opúšťa Izmir a stretáva sa na lodi s jedným z bratov. Osud ich vznikajúcej láske nehrá do karát. Čaká na vás mágiadobrodružstvo vo svete, kde minulosť ale aj súčasné prekážky overia lásku dvoch výnimočných duší.Lov- Elle Kennedy (19.10.)

Pôvabná Summer sa za chlapmi veru nenaháňa. Práve naopak. Oveľa radšej sa zaoberá starosťami v škole, úlisným profesorom a tým, čo ju čaká v budúcnosti. No akosi sa k jej bežným starostiam pridáva fakt, že ju zrazu priťahuje muž, o ktorého by normálne nestála a  je  ním práve Colin Fitzgerald. Majú síce spoločnú minulosť, no nikdy nedošlo k ničomu oficiálnemu. Obaja netušia, ako to medzi nimi nakoniec dopadne, či sa Summer vydá na cestu nádejnej lásky alebo sa bude radšej zaoberať už známymi záležitosťami vo svojej komfortnej zóne. Celá situácia sa postupne komplikuje pre obe strany. Koniec koncov, protiklady sa predsa priťahujú.Záhrada umenia- Michaela Ella Hajduková (22.10.)

Zavítajte do výnimočného útulného kníhkupectva, kde vás už pri vstupe ovalí vôňa nových kníh a príjemného vyžarovania majiteľky Amelie. Do popredia sa dostáva jej bolestivá minulosť vďaka záhadnej knižke s prázdnymi stránkami a aby toho nebolo málo, zoznámi sa s autorom mysterióznych hororov Richardom, ktorý má v sebe akési zvláštne čaro. Z nejakého dôvodu o nej vie až príliš veľa, akoby ju už predtým poznal napriek tomu, že naňho nemá žiadne spomienky. Aké odhalenie ju čaká? Dokáže si vyliečiť svoje zranené srdce? Na scénu prichádzajú záhadné ženské postavy, ktoré jej pomôžu odhaliť minulosť a ponoriť sa do svojho ja, ktoré tak dlho potláčala. Cesta sebapoznania, odhalenia pravdy a neznámych prvkov, ktoré zohrávajú kľúčovú rolu.Proti vetru- Kristin Hannah (29.10.)

Ťažké časy hospodárskej krízy, ktorá preskúšala celý americký národ a ich nádej na prežitie, zobrazené cez lásku a hrdinstvo statočných postáv a hlavnej hrdinky. Nič nie je isté... Toľko ľudí prišlo o svoje drahocenné životy. Tento epický román zobrazuje silu ľudského ducha, boj o prežitie v smutných časoch ľudstva, kedy nič nebolo isté, ani to, či sa človek dožije ďalšieho východu slnka.