• Knihy pre každého
  • Knihy pre každého
V tejto sa princezná zachráni sama
15. 7. 2019 14:47:33 | Autor: Kotlárová

V tejto sa princezná zachráni sama je knižka plná poézie a je rozdelená na 4 časti (princezná, panna, kráľovná, ty). Nájsť v nej môžete rôzne básne, ktoré sa týkajú smrti, rakoviny a ďalších veci, ktoré asi nebudú patriť do radostných okamihov nášho života. Asi vám neviem lepšie upresniť, o čom knižka vlastne je. Myslím si, že knižku by si mal prečítať každý sám, aby si na ňu vedel spraviť názor. V mojej hlave nastal obrovský chaos hneď po tom, čo som sa do knižky pustila. Moja prvá kniha, v ktorej nebola poézia, ktorá by ma povzbudila, no taká, ktorá mi ukazovala tmavé stránky života.

Niektoré básničky z nej mali v sebe toľko pravdy, že som sa nestačila diviť tomu, ako to vie niekto tak dokonale vystihnúť. Pravdepodobne by som mala začať čítať viac poéziu, lebo niekedy som asi veľmi nepochytila, čo chcela autorka povedať práve tými slovami, ktoré tam vpísala. Tých pár slov v pár riadkoch mi potom chodili po rozume ešte nejakú tú chvíľu.

Štýl, ktorým je knižka písaná a to, ako vedela pár slovami vyvolať také silné emócie.... Jednoducho wow. Pár mojich kamarátok si chce knižku prečítať, lebo keď som im ju ukázala a pozreli si ju, pochopili, prečo o nej toľko rozprávam. Je naozaj ťažké vyjadriť slovami pocity. Ešte ťažšie je vyjadriť pocity, ktoré ani neviete identifikovať. Presne takéto neidentifikovateľné pocity vo mne knižka v tejto sa princezná zachráni sama vyvolala. 

Knihu v tejto sa princezná zachráni sama nájdete tu.