Spočiatku sa človek cíti zmätený, keď začne čítať prvé listy v knihe,sprvu ho možno aj odradí prvá strana od čítania. Avšak postupným čítaním ďalej, všetko dáva zmysel. Pre ujasnenie spoiler - hlavná hrdinka trpí menšou vadou a to silnou empatiou až tak, že sa ľahko aj nechtiac vždy stotozni s tým, čo vidí. Napr. Pri umierajucom vlkovi cíti, to co cíti on. Nenechajte sa odstrasit prvou psycho vetou"ocko ma rozrezal", lebo to rozpráva hlavná hrdinka z pohľadu vlka, ktorého hrdinkin otec reže pred jej očami. Žiadny masaker ako v Dexterovi či extra krvavé scény ako v Texaskom masakri nečakajte. Všetkého je tam akurát. Dej knihy je pútavý a isto zaujímavý - je o vražde a jej objasnení. Nechýba tam však láska ani rodinné vzťahy. Vzhľadom na lásku nečakajte cukrikovske reči, naša hrdinka je skoro ako z ocele. Na druhú stranu vedľajšie dejové línie nám odhaľujú skryté jazvy postáv, takže si vieme vykresliť ich osobnosti. Kniha je veľmi pútavá a drží čitateľa na vážkach až do samého konca. Obsahuje z každého rožku trošku. Takže nečakajte typickú detektívku, ale len príbeh jednej ženy. Mňa osobne táto kniha obohatila aj o nové informácie, o ktorých som ja osobne netušila, napr. ako veľmi sú pre nás cenné vlky pre nás aj les. Takže náznak eko dobra tam je okrajovo tiež vcucnuty. Knihu hodnotím ako zaujímavú a stojí za čítanie.