Katka K. (neoverený zákazník)
Toto dielo od Jane Austenovej je také asi pre mňa obsahovo najslabšie, no aj tak je jedinečné. Autorka sa zamerala na medziľudské vzťahy a dôveru medzi blízkymi osobami a ako ľahko nenávisť dokáže priniesť druhému človeku nešťastie a smútok. V deji však nájdeme aj veľa svetlých okamihov a aj záver má svoje čaro. :) V tejto knihe autorka píše formou opisu diania.