Klára (neoverený zákazník)
Skvelý napínavý, romantický príbeh z prostredia 1.svetovej vojny. Veľmi sa mi páčilo, že autorka napísala príbeh o ďalšom súrodencovi z ich "zlodejskej rodiny". Opäť som sa dozvedela aj niečo nové z obdobia 1. svetovej vojny, keďže som ešte veľa príbehov z tohto obdobia nečítala a na moje prekvapenie boli tam opísané aj skutočné udalosti, čo veľmi oceňujem. Willa, šikovná londýnska vreckárka dostane za úlohu od pána V ukradnúť šifrovací kľúč Lucasovi de Wildeovi. Až na to, že Lucas je jej veľkým vzorom zo sveta hudby od detstva. Celý príbeh je popretkávaný rôznymi tajomstvami, zápletkami, ktoré sa postupne odhaľujú a samozrejme vo viacerých momentoch dokáže autorka skvelo prekvapiť.Príbeh je dynamický, pútavý, čtivý a udrží vás v napätí až po posledné stránky kedy príde očakávané rozuzlenie. Postavy sa počas celého príbehu pekne vyvíjajú a romantika nie je prvoplánová. Túto knihu možno čítať aj samostatne, je voľným pokračovaním prvej časti, ale určite odporúčam si prečítať aj prvú časť nakoľko mne sa veľmi páči ak aj vedľajšie postavy z príbehu môžu mať svoju "hodinku slávy". Ja som si túto "zlodejskú" rodinu veľmi obľúbila a už sa teším na ďalší diel série, ktorý bude tuším o ich najstaršom bratovi Barclayovi .