Dej je velmi putavy a krasny ako aj ostatne knihy od pani Pronskej. Zboznujem historicke romany a jej knihy ma nikdy nesklamu. Pribeh o Helene zajatej v tureckom otroctve a rytiera Draga, ktory ju vykupil netusiac, ze tym vykupil aj seba, chyta za srdce. Od knihy som sa nemohla odtrhnut. Bolo tam vela necakanych zvratov, no samozrejme laska nakoniec zvitazila a ja knihu len odporucam. :)