Veri (neoverený zákazník)
Kniha Jahodová palacinkáreň je presne ako jahodové palacinky. Sladká, ľahká a jednohubka ?? Ako sme pri autorke zvyknutí, jej knihy sú skvelými, nenáročnými oddychovkami s nenáročným dejom, ktorý padne na jedno posedenie. Presne takto to bolo aj v tomto prípade.
Ústrednou postavou je šéfkuchár Archie, ktorý sa znenazdajky dozvie, že má 5 ročnú dcéru, ktorá osirela, a preto musí opustiť zázemie v Paríži a presťahovať sa za ňou do malého mestečka, kde sa stretne s Iris, na prvý pohľad v živote stratenou inštruktorkou jógy.
Ako som už naznačila, dej bol jednoduchý na čítanie, zápletka priamočiara bez výrazných zvratov a dej predvídateľný. Čo ma fakt dokonalo zmiatlo bola nevinná, sladká obálka, ale nedajte sa oklamať. V knihe sa autorka nevyhla ozaj horúcim scénam a teda nepôjde len o sladkú, nevinnú romantiku. Na knihe sa mi páčila premena postáv. Ako jedno dievčatko spojilo aj ďalších ľudí a zadalo jasný životný smer. Z workoholika, ktorý nerátal so žiadnymi záväzkami a jeho prioritou bola práca a maximálne sex na jednu noc, bol zo dňa na deň zrazu zodpovedný otec a žena, ktorá nevedela, akým smerom sa uberať, ako si nájsť aspoň vlastné bývanie, prebrala zodpovednosť za ďalšieho človiečika a stala sa tak súčasťou vlastnej rodiny a zrazu ich život nabral iný smer.
Ako sa hovorí, všetko zlé je na niečo dobré a často nám jedna udalosť môže zmeniť život o 180 stupňov.
Tématika palaciniek, ktorá sa niesla v pozadí celého deja, prevoňala celú knihu a urobila mi neskutočné chute a inšporovala ma k sobotňajšiemu obedu. ??
Ak potrebujete zrelaxovať, nezaťažovať si hlavu zamotaným dejom a prečítať si milý príbeh osladený nie len palacinkami, ale aj rozkošným dievčatkom, neváhajte po knihe siahnúť. Určite vás prehovorí už len samotná nádherná obálka a oriezka knihy.