jozka_miluje_knihy (neoverený zákazník)
Kniha sa mi veľmi páčila. Historické romance veľmi nečítam, ale rada som sa ponorila do sveta 18. storočia. Aj napriek tomu, že som prvú časť nečítala, tak sa to dá čítať aj samostatne. Príbeh ma zaujal hneď ako som začala čítať a ma to pohltilo. Páčil sa mi autorkin štýl písania a z tých opisov nemám slov. Nedalo by sa bez nich si predstaviť, kde sa jednotlivé deje odohrávajú a ako kto vyzerá. Dej bol nečakaný a nepredvídateľný. Postavy mi prišli sympatické aj napriek veľkému vekovému rozdielu. Jediné čo sa mi nepáčilo bolo správanie Serafiny, ale len niekedy, keď sa správala detinsky. Ku koncu som pochopila správanie Santiaga a prečo vlastne urobil niektoré veci. Dozviete sa tvrdohlavosť vie skomplikovať niektoré veci, ktoré by sa po rozhovore dali ľahko vyriešiť. Hlavne to ako sklamanie sa v niekom vám dokáže zmeniť ilúziu o človeku. Niekedy celá pravda vás dokáže položiť na kolená a o všetkom porozmýšľať. Vyskúša vašu lásku aj napriek nepríjemným veciam, ktoré sa dozviete. Príbeh odporúčam milovníkom histórie, romantiky a intríg.