Deni (neoverený zákazník)
Príbeh rozpráva Judith, ktorá svoje myšlienky akokeby hovorí Lucasovi. Autorkin štýl bol veľmi netradičný, nikdy som sa s ničím podobným nestretla v dobrom slova zmysle. Príbeh bol zaujímavý, sem- tam som niečo nechápala, alebo sa prelínali viaceré udalosti z rôznych období. Kapitoly boli tiež netradičné. Na dvojstránke ste mali aj 4 kapitoly označené rímskymi číslami.
Čosopriestor ani neviem kedy sa odohrával. Možno 17.-18. storočie, ale to nie je podstatné. Najviac sa mi páčila postava Lucasa. Judith bol zvláštna ale bojovníčka. Po odrezaní jazyka sa chce znovu naučiť rozprávať aj keď matka jej to zákaže, pretože ju odvrhla po incidente, kedy zmizla a po dvoch rokoch sa vrátila. Páčilo sa mi ako sa rozprávala so zvieratami svojimi myšlienkami.
Čakala som na konci od tejto knihy väčší boom, ale ten u mňa neprišiel.
Odporúčam prečítať si túto knihu už len preto, že má iný jazyk a štýl, s ktorým ste sa možno ešte nestretli.